Remove Footer Credit

remove footer credit

remove footer credit

اگر به یک سایت دقت کنید, متوجه خواهید شد که  اجزای تشکیل دهنده و اصلی یک سایت

  • هدر (header)
  • محتوا (body)
  • فوتر (footer)

هستند. هر کدام به صورت جدا عملکرد خاصی دارند و از نظر موتورهای جستجو حائز اهمیت هستند.  مثلا هدر (header) یا سر صفحه ی یک سایت که بخش بالایی سایت را شامل میشود. و برحسب قابلیت های سایت ابزارک های ویژه ی خود را دارد.

یا بخش فوتر (footer) که پایین ترین بخش یک سایت است ودر انتهای سایت قرار دارد. ابتدا بخش ابزارکهای فوتر و سپس در انتهایی ترین قسمت متن کپی رایت , اطلاعات تماس و … قرار دارد. اکثر طراحان قالب در قسمت کپی رایت متنی را قرار میدهند که حاوی نام قالب  است و مورد پسند ما نیست.

حالا باید چه کرد؟ بعضی از قالب ها برای تغییر این متن قابلیتی را در سایت پیش بینی میکنند. ولی این کار هم نمیتواند به ما برای تغییر کامل این متن کمک کند.

راه حل دیگر این است که به سراغ کدهای قالب رفته و آنها را تغییر دهیم و اگر نتوانیم کدنویسی کنیم چه؟

آیا راهی بهتر و سریعتر وجود دارد که ما را به هدفمان برساند؟ جواب این سوال مثبت است. در دنیای افزونه ها , افزونه ای هست به نام remove footer credit که به ما در این کار کمک میکند. با هم به سراغ افزونه و آموزش آن میرویم. با ما همراه باشید.

 

افزونه remove footer credit

این افزونه یک افزونه بسیار ساده و در عین حال کاربردی است. برای شروع کار ابتدا وارد پنل مدیریتی خود شوید.سپس به بخش افزونه بروید و طبق آموزش های وردپرس افزونه را نصب و فعال کنید.

بعد از فعال سازی و اضافه شدن افزونه به لیست افزونه های نصب شده برای انجام تنظیمات باید به قسمت “ابزارها” بروید و زیر گزینه ی “Remove Footer Credit” را که برای شما فعال شده را باز کنید. صفحه ای شبیه تصویر  زیر میبینید.

remove footer credit

 

همان طور که در تصویر میبینید سه گام (step) تا رسیدن شما به متن کپی رایت مورد نظرتان فاصله هست. با هم این گام ها را بررسی میکنیم.

  1. گام اول  (step 1)  : همان طور که در تصویر میبینید باید متن اولیه که روی سایت قرار دارد را وارد کنید.
  2. گام دوم (step 2)  : برای قدم بعدی باید متن خودتان را وارد کنید. در این افزونه برای وارد کردن متن جدید برای شما یک ویرایشگر در نظر گرفته شده میتوانید متن تان را ویرایش کرده سپس به گام بعدی بروید
  3. گام سوم(step 3): برای قدم آخر سازنده افزونه در صورت تمایل جهت حمایت از افزونه و سازنده اش لینکی را برگه یا نوشته ایی قرار دهید. در صورتی که مایل نیستید کافیست  روی “No, thanks” کلیک کرده و رد شوید.
  4. گام آخر : برای آخرین کار روی “save” کلیک کنید تا تغییراتتان ذخیره شود.

اگر با ما این گام ها را بردارید خیلی راحت و سریع بدون نیاز به کدنویسی و علم کدنویسی به هدف خود که تغییر متن کپی رایت است می رسید.

 

دانلود افزونه

به خواندن ادامه دهید

قبلیHide Page And Post Title

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *